BAHÇE ÇİTİ


BAHÇE ÇİTİ

Bahçelerinizin estetiğini ve güvenliğini bir arada sağlamanın yolu “ÖRGÜSAN TEL ÇİT’ten” geçer. Çit imalatı konusundaki deneyimini, bahçe çitlerinde de sürdüren “ÖRGÜSAN TEL ÇİT” dayanıklı ve farklı modellerle sizlerle.

Bahçe çitleri, bahçenin en önemli parçalarından birisidir. Bahçeye estetik kazandırır, sınırları çizme amaçlı da kullanılır. Estetik görünüm açısından çevrelediği yapıyla uyum sağlamalıdır. Bu yüzden ahşap, plastik, tel, metal gibi farklı malzemelerle kullanılabilir.

 

IMG-20141116-WA0011-1024x576

 

 

Eski zamanlarda daha çok sınırı belirlemek için kullanılan bahçe çitleri, taşlardan bile olabilir.
Kişiler kendileri bahçe sınırını belirlemek için, taşları ya da bulunan tahta parçalarını dizerlerdi. O zamanlarda güvenlik ihtiyacı, şimdiki kadar ileri düzeyde değildi. İnsanlar arası güven duygusu ileri düzeydeydi.
Günümüzde ise, kişiler artık güven duygusunu kaybetmişlerdir.
Özellikle büyük şehirlerde yaşamanın yarattığı bir olumsuzluk olarak, güven duygusu zedelenmiş durumdadır. Dolayısıyla eşyalarımızı da koruma duygusu artmıştır.
Bu özellikler bahçe çitlerinde güvenlik özelliğini de ön plana çıkartmıştır. Bahçe çitleri hem güvenliği sağlayıcı hem de estetik görünümlü olmalıdır.
Görünümünün yanında, bahçe çiti kurulumu konusunda farklı seçenekler ve yollar bulunmaktadır.
Bunun sebebi de farklı fiziksel koşullar ve estetik kaygılar neticesinde birçok farklı tasarımın ve farklı malzeme çeşitlerinin kullanılmasıdır alüminyum malzemeden olan çitlerin toprağa bağlanması ile tahta çitlerin bağlanmaları birbirinden farklıdır.
Bahçe çitlerinin güvenlik düzeyinin yüksek olması için, 1 metreden kısa olmaması gerekir. Bu yüksekliğe sahip olan ucu sivri şekildeki bir çit sisteminin üzerinden bir insanın kolayca geçebilmesi pek mümkün olmaz ve en azından yavaşlatıcı bir etki yapar.
ÖRGÜSANTEL olarak bahçe çiti imalatı ve uygulaması yapıyoruz.
Tarih boyunca dışarıdan gelebilecek istenmeyen etkenlere karşı korunma amacıyla kullanılan çitler, zaman la dekoratif amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.
72431704-1