Size bir telefon kadar yakınız
0216 429 60 65
Dil Seçin
tren

Tenis Kortu Yapımı

09.03.2018
512 görüntülenme
Tenis Kortu Yapımı
Ürün Özellikleri

TENİS KORTU YAPIMI

Tenis kortu yapımının; zemin kaplama, aydınlatma, çadır kapama, tenis kortları ve saha çizgileri biçiminde aşamaları vardır.

Zemin kaplama çoğunlukla, temizlenmiş asfalt üzerine akrilik kaplama, beton veya asfalt zeminler üstüne EPDM kaplama yapılır. Bu prosedür öncesinde astar uygulaması ile malzemelerin tutuculuk oranı arttırılır. İsteğe göre zeminde, sentetik çim ve tartan zeminler kullanılır.

Tenis kortu yapımında diğer bir aşama ise, aydınlatmadır.

Özellikle TSE belgeli ürünlerin tavsiyeldiği aydınlatma sistemlerinde elektrik bağlantıları tel çit üzerinden 100cm yüksekte ve isteğe bağlı olarak merdivenli olarak tasarlanabilir

Eğer tenis kortu kapalı spor salonu içinde ise, tavana bağlanan elektrik sistemleri ile monte edilen projektörler aydınlanmayı sağlamaktadır

Çadır Kapama sistemi ise, zemin üzerinde kazı çalışması ile yerin altına monte edilen demir borular ile çeşitli kalınlıklardaki brandaların gerilme prosedürü ile gerçekleştirilir.

Tenis kortu yapımında, diğer bir aşama kort zeminlerinin seçimidir. Kort zeminler isteğe ve alanın kullanım amacına bağlı olarak toprak, çim, sert, halı ve sentetik olarak yapılmaktadır.

Saha çizgileri tenis kortunda, oyun sahasını belirleyen sınırlardır. Beyaz renkte olur ve oyuncunun hareket kabiliyetini önlemeyecek biçimde zeminin türüne göre tasarlanır.

Tenis kortu yapımı, tribün koltuklarının yapımı ile tamamlanır. Kişi kapasitesine ve açık veya kapalı tenis sahalarına göre farklı malzemeden üretilmiş koltuklar kullanmak mümkün.

Tel ve çit konusu ile ilgiliki tecrübesini spor sahaları yapımına da yansıtan “Örgüsan Tel Çit – Spor Sahaları” birçok spor sahası ihtiyacınızı karşılıyor.

“Örgüsan Tel Çit – Spor Sahaları” yılların verdigi birikimi ve insan odaklı anlayışı ile tenis kortu yapımında da sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

Tenis dünya genelinde bilinen bir spor çeşididir. Estetik bir yönü vardır. O bakımdan tenis kort yapımı da son derece önem taşır. Hem resimlik, hem tasarım açısından önem taşıyan tenis kortu yapımında, “,Örgüsan Tel Çit – Spor Sahaları” son teknolojik sistemlerle sizlerle.

Ürün Görselleri

Resimler ekle garali

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Tikla Ara - 0546 429 60 65 - Hemen Arayın